Hoppa till huvudinnehållet

Ny bostadsrättsförening startas i Mariestad

Publicerad:

Bostadsrättsföreningen Rödskär i Sjölyckan startades 11 september 2023.

Företaget har angett följande som verksamhetsbeskrivning:

"Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus och för föreningens medlemmar upplåta bostadslägenheter för permanent boende eller fritidsboende, och i förekommande fall lokaler, till nyttjande utan tidsbegränsning."

Styrelseordförande är Mattias Lindberg, 50 år.

Registreringen av företaget gjordes den 11 september, och det har sitt säte i Mariestad.

Artikeltaggar

NäringslivNya företagÖrebroVästra Götalands län

Så här jobbar Mariestads-Tidningen med journalistik: uppgifter som publiceras ska vara sanna och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.